Poleć na weekend do Amsterdamu

W dobie tanich lotów i otwartych granic, podróżowanie staje się z roku na rok coraz łatwiejsze. Dzięki temu miłośnicy zwiedzania i poznawania innych kultur mają ręce pełne roboty – z zaangażowaniem śledzą propozycje linii lotniczych i planują kolejne wyprawy. Jeśli również należycie do amatorów krótkich i długich wyjazdów, ten tekst jest zdecydowanie dla Was! Dziś zabieramy Was w krótką, bo zaledwie weekendową podróż po konstytucyjnej stolicy Holandii, czyli po Amsterdamie. Podpowiadamy, jak najłatwiej dostać się do kraju rowerów i tulipanów oraz jak ciekawie spędzić kilka dni w mieście i poza nim.

Amsterdam – co to za miejsce?

Amsterdam to holenderskie miasto położone nad rzeką Amstel oraz licznymi kanałami. Warto wiedzieć, że trzy z nich, będące jednocześnie największymi ciekami, (Herengracht, Keizersgracht i Prinsengracht) przypominają kształtem półksiężyce i są usytuowane niemal równolegle do siebie, a z nimi łączą się promieniście mniejsze kanały. Cały układ tworzy ciekawą sieć wodną dzielącą miasto na liczne wyspy. Z tego powodu Amsterdam bywa nierzadko nazywamy Wenecją Północy. Warto też dodać, że miasto jest częściowo położone poniżej poziomu morza, co również sprawia, że jest wyjątkowe i godne uwagi. Poza tym trzeba zauważyć, że Amsterdam od wielu wieków jest największym miastem Holandii, dużym ośrodkiem przemysłowym, a także jednym z największych holenderskich portów handlowych. Miasto stanowi też ważny ośrodek naukowy, ponieważ znajdują się tu dwa uniwersytety oraz Królewski Instytut Tropikalny, przyciągające studentów z całego świata. Poza tym Amsterdam to także jeden z największych punktów kulturalnych na mapie Holandii, przez co stanowi ciekawą atrakcję dla turystów.

Poleć na weekend do Amsterdamu

Amsterdam, choć oddalony od zachodniej granicy Polski o kilkaset kilometrów, znajduje się w zasięgu ręki każdego z nas z powodu licznych lotów. Do stolicy Holandii polecimy bowiem z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Wrocławia, Poznania, Katowic, Rzeszowa i Szczecina. Linie lotnicze, chcąc zyskać jak najwięcej nowych klientów, prześcigają się w ofertach, dlatego śledząc oferty przewoźników z pewnością znajdziemy dogodny dla siebie termin i lot nie rujnujący naszego portfela - sprawdź na https://www.lottravel.com/lot-oferty/amsterdam-i-okolice-na-weekend,2.html. Weekendowy wypad do Amsterdamu jest więc na wyciągnięcie ręki. Wystarczy tylko prześledzić oferty i zabukować miejsca w samolocie. Krótki wyjazd będzie świetnym pomysłem na wiosenną randkę z bliską osobą albo szaleństwo ze znajomymi. Nie czekajcie, lećcie!

Amsterdam – atrakcje z historią w tle

Każdego turystę i podróżnika interesuje to, co może zobaczyć u celu swej podróży. Podpowiadamy, co czeka wszystkich odwiedzających Amsterdam. Atrakcje się nie kończą, można by powiedzieć, ponieważ stolica Holandii to miasto z tradycjami, ciekawą architekturą, ale także solidną dawką nowoczesności, dlatego weekendowi zdobywcy Niderlandów z pewnością nie pożałują swojej podróży. Miłośnicy sztuki, szczególnie malarstwa niderlandzkiego, będą wniebowzięci, odwiedzając Amsterdam. Atrakcje, jakie czekają na nich w stolicy Holandii to bowiem liczne muzea będące prawdziwym rajem dla znawców i amatorów dzieł sztuki. Polecamy więc wizytę w Rijksmusem i Muzeum Van Gogha. Wielbicielom kamieni szlachetnych spodobają się ekspozycje w słynnych szlifierniach diamentów, m.in. w Amsterdam Diamond Center. Miłośnicy historii docenią zaś Dom Anny Frank i Rembrandthuis, a amatorzy piwa i piłki nożnej nie mogą nie zajrzeć do Heineken Muzeum i na stadion piłki nożnej Amsterdam Arena. Poza tym warto odwiedzić Vondelpark, Pałac Królewski, kościół Westerkerk oraz wyjątkowy bazar na wodzie Bloemenmarkt. Zastanawiając się nad krótkim wyjazdem, wybierzcie Amsterdam. Atrakcje już czekają!

Amsterdam – atrakcje dla fanów współczesności

Amsterdam to nie tylko miasto z bogatą historią. To również miejsce, które dumnie podąża z duchem czasu, oferując turystom wszystko to, czego zazwyczaj nie mogą doświadczyć w swoim własnym kraju. Holandia słynie bowiem z wolności i życia w myśl zasady hulaj dusza, piekła nie ma, dlatego w stolicy znajdziemy mnóstwo seks shopów, nocnych klubów i domów publicznych, które są usytuowane nie tylko w Dzielnicy Czerwonych Latarii. Poza tym na amatorów mocnych wrażeń i miłośników sięgania po to, co zakazane, czekają popularne coffee shopy, czyli miejsca, w których można kupić niewielkie ilości dozwolonych w Holandii narkotyków. Czym byłby jednak Amsterdam bez znanych na całym świecie rowerów? To właśnie jednoślady są symbolem miasta, dlatego odwiedzając Holandię, warto wypożyczyć jeden z nich i zwiedzić nowe miejsca rowerem. Zdrowo, tanio i Amsterdamowo!

Wybierając się w krótką podróż, warto wybrać Amsterdam. Atrakcje tego miasta są nieocenione i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Choć stolica Holandii ma naprawdę wiele do zaoferowania, weekend wystarczy na pobieżne zwiedzenie Amsterdamu i poznanie najważniejszych zabytków architektury. Z pewnością wystarczy też czasu na wizytę w jednym ze zniewalających muzeów oraz na zapoznanie się z ofertą coffee shopów. Oczywiście nie zachęcamy do zażywania narkotyków – podkreślamy, że warto zajrzeć do miejsca, którego w Polsce raczej nie uświadczymy. Udanego weekendu!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.